انتخاب مدرسه در کرج

انتخاب مدرسه یکی از مهم ترین تصمیمات هر فردی است که معمولا افراد دیگری نیز از قبیل خانواده در اخذ چنین تصمیمی نقش مهمی را ایفا می نمایند. به دلیل افزایش یافتن تعداد مراکز آموزشی در شهر های مختلف ایران، اغلب افراد نسبت به گزینش یک مدرسه ی خوب دچار چالش می شوند؛ به همین دلیل کمک گرفتن از افراد با تجربه به عنوان مشاور تحصیلی اهمیت بسیار زیادی دارد. مجموعه مدارس و آموزشگاه های هما به عنوان یکی از مراکز فعال در استان البرز و شهر کرج، با هدف راهنمایی و ارتقای سطح اطلاعاتی والدین ارجمند، آماده ی ارائه ی خدمات به این عزیزان می باشد.

 متقاضیان با استفاده از اطلاعاتی که در اختیار آن ها قرار می دهیم، می توانند مزیت و برتری های آموزشگاه ها و مدارس خصوصی و غیر انتفاعی را نسبت به مراکز دولتی مد نظر قرار دهند و به جهت انتخاب مدرسه در کرج از این آگاهی استفاده نمایند. توجه به ویژگی های روحی و جسمی دانش آموز، توانمندی و استعداد های وی نیز یکی دیگر از فاکتور های مهم و تاثیر گذار بر این انتخاب است؛ در واقع والدین عزیز باید به این نکته توجه نمایند که مرکز آموزشی انتخابی آن ها باید از پتانسیل لازم برای پرورش فکری و شکوفایی استعداد های فرزندشان برخوردار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب مدرسه در کرج، شما را به مطالعه ی ادامه ی یکی دیگر از سری مقالات تخصصی مجموعه مدارس و آموزشگاه های همیار محصلین ایرانیان یا به اختصار هما، دعوت می نماییم.

مهم ترین معیار ها برای انتخاب مدرسه چیست؟

دقت داشته باشید که معیار های چنین گزینشی در پایه های تحصیلی مختلف و همچنین بر اساس مناطق جغرافیایی، می تواند متفاوت باشد اما مهم ترین اصل این است که شما سابقه و تجربه ی فعالیت آن مرکز آموزشی را در نظر بگیرید. با کمی تحقیق از منابع معتبر نظیر آموزش و پرورش و یا مشاوره ی تخصصی با مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما می توانید متوجه شوید که کدام مدرسه  ی فعال در شهر کرج از سابقه ی درخشان و موفق تری برخوردار است. همچنین توجه به موارد زیر که به صورت مختصر و مفید ذکر شده اند، نیز ضروری خواهد بود:

  • نزدیک بودن مدرسه به محل سکونت ( مخصوصا در پایه ی ابتدایی )
  • برخورداری مدیر مدرسه از سابقه ی آموزشی و مدیریتی مفید
  • کسب شناخت دقیق و درست از کادر اداری و تحقیق در مورد معلمان فعال در آن مرکز آموزشی
  • اطلاع از سیستم ارزشیابی و سطح انتظارات آن مدرسه از دانش آموزان
  • کسب آگاهی دقیق در مورد تمامی هزینه ها در یک سال تحصیلی ( شهریه ثابت، هزینه های دوره ها و کلاس های کمک آموزشی و فوق برنامه و … )

انتخاب مدرسه در کرج بر اساس فضا و امکانات آموزشی آن

مسئله ی بسیار مهم دیگر این است که صرفا هر مرکز آموزشی که از امکانات بیشتری برخوردار باشد و کلاس های فوق برنامه ی متنوع تری برگزار نماید، نمی تواند بهترین باشد، در واقع این ها ملاک و معیار انتخاب مدرسه نخواهد بود؛  چرا که کمیت هیچ وقت نتوانسته است جایگزینی برای کیفیت باشد و شما مادر و پدر عزیز، قبل از هر اقدام و ثبت نامی باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا فرزندتان بر اساس توانمندی و ظرفیت خود، از توانایی و وقت لازم برای شرکت در تمام کلاس ها بهره مند است؟

پس تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید؛ چرا که ممکن است دانش آموز شما به شرکت در کلاس های فوق برنامه ی از پیش تعیین شده که ملزم به پرداخت هزینه ی آن هستید، علاقه و یا حتی نیازی نداشته باشد. دقت کنید که در پروسه ی انتخاب مدرسه در کرج، اولویت با ارائه ی آموزش کاربردی و با کیفیت بر اساس پایه ی تحصیلی است و در ابتدا باید بر اساس فرصت و تمایل دانش آموز، روی این جنبه تمرکز شود.

انتخاب مدرسه ی خوب بر اساس نیاز ها و ویژگی های دانش آموز

شخصیت کودک یا نوجوان شما یکی دیگر از مهم ترین معیار ها می باشد. بسیاری از والدین شناخت دقیق تری از فرزند خود دارد؛ برای مثال می دانند که او در فضا های خلوتف راحت تر است و با تمرکز بیشتری می تواند مطالب جدید را بیاموزد. ممکن است که خیلی از افراد نسبت به ثبت نام دانش آموز در مدارس خصوصی، مخالفت داشته باشند اما این که فرزند شما در چه محیطی می تواند سریع تر و راحت تر پیشرفت نماید، بسیار مهم است. بر اساس تجربیات چندین ساله ی مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما در خصوص انتخاب مدرسه در کرج، فرزند شما در هر مرکز آموزشی که تحصیل نماید بدون شک زندگی و تعاملات اجتماعی و گروهی را خواهد آموخت اما بهتر است انتخاب شما به گونه ای باشد که آن مدرسه بتواند آرامش و کیفیت تحصیلی بیشتری را برای وی فراهم نماید. مجددا تاکید می کنیم که امروزه مدارس متعددی در استان البرز مشغول به فعالیت می باشند و هر یک از آن ها از تبلیغات بصری شهری  مجاری بسیاری بهره مند هستند و معتبر ترین راه تشخیص بهترین ها در پروسه ی انتخاب مدرسه، مشاوره با کارشناسان متخصص فعال در مجموعه ی همیار محصلین ایرانیان یا هما خواهد بود.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید