تابستان خود را چگونه بگذرانید؟

یکی از دغدغه های والدینی که فرزندان محصل و دانش آموز دارند، این است که برای اوقات فراغت ان ها در فصل تابستان چه برنامه ریزی ای داشته باشند که به نحو احسن از این فرصت بهره ببرند. بر اساس تجربیات و مشاهدات عینی مجموعه مدارس و آموزشگاه های هما در سال های فعالیت خود، چگونگی پر کردن ایام فراغت از تحصیل، یکی از موضوعات بسیار مهم در بین خانواده هاست، البته هنوز هم خانواده هایی هستند که به صورت مشخص به این موضوع اهمیتی نمی دهند و اغلب از مناسب نبودن اوضاع اقتصادی و عدم توانایی مالی برای نام نویسی فرزندان در کلاس های آموزشی تابستانی گله مند می باشند اما به نظر شما آیا می شود برای تابستان به گونه ای برنامه ریزی کرد که ضمن صرف هزینه های اندک، از آموزش های کاربردی استفاده شود؟

مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما با تهیه و تدوین برنامه ریزی های حرفه ای تحت عنوان ” تابستان خود را چگونه بگذرانید” آماده ی ارائه ی مشاره به عزیزانی است که ساکن استان البرز و شهر کرج هستند. شما می توانید به صورت حضوری به آدرس مجموعه ی ما مراجعه نمایید تا با بررسی وضعیت روحی و تحصیلی فرزندتان و همچنین شرایط اقتصادی خانواده، بهترین برنامه را برای ایام فراغت از تحصیل وی تعیین نماییم.

فواید برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان چیست؟

بزرگ ترین و مهم ترین فایده ی این کار، استفاده کردن از زمان و فرصت با ارزش اما محدود زندگی انسان می باشد و در پی آن، این کار تا حد زیادی آینده نگری به همراه دارد. مخصوصا در سنین کودکی و نوجوانی توان و انگیزه ی یادگیری بسیار بالا است و بر اساس نظریات مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما نباید بهترین سنین برای یادگیری و آموزش را از دست داد. هر آن چه که بیاموزید، در آینده ای نزدیک برایتان مفید واقع خواهد شد اما لازم است به این نکته هم اشاره نماییم که در طول سالیان فعالیت خود در شهر کرج، بسیار مشاهده کرده ایم که والدین نسبت به ثبت نام فرزندان خود در کلاس های فصل تابستان اصرار می ورزند در حالی که کودک یا نوجوان هیچ علاقه ای ندارد و از آن رشته لذتی نمی برد و یا خانواده هایی که فرزندان خود را در کلاس های متعددی ثبت نام می کنند و این کار باعث عدم تمرکز، عدم بروز خلاقیت، خستگی و دلزدگی در فرد می شود؛ بنابراین قبل از اقدام به این کار حتما به علایق فرزند خود توجه داشته باشید و همچنین با استفاده ار خدمات مشاوره آموزشی مخصوص فصل تابستان که توسط مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما در کرج ارائه می گردد، مطابق با برنامه ریزی مخصوص برای فرزند خود پیش روید.

 

خدمات مشاوره و برنامه ریزی مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما در کرج

استفاده از این خدمات به منظور انجام برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان باعث می شد که با کسب اطلاعات در خصوص علاقه، استعداد و نیاز فرزندان بدون اتلاف وقت و هزینه به صورت هدفمند از فرصت سه ماهه تابستان بهره ببرید. توانایی شرکت در دوره های اموزشی مخصوص این فصل در خانواده ها بر اساس سطح توان اقتصادی متفاوت می باشد و به همین دلیل باید به این نکته توجه نمود، هر چند شرکت در کلاس های هنری، نقاشی، موسیقی، ورزشی، زبان، ریاضی و سایر رشته های تقویتی و کمک آموزشی همانند خواندن کتاب های مختلف سطح اطلاعات هر فردی را ارتقا خواهد داد اما چگونه می توان فهمید که چه کلاسی برای چه کسی مناسب تر است؟ کسب آگاهی در این خصوص باعث می شود که با برنامه ریزی دقیق تر و هوشمندانه تری برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموز در تابستان، هزینه نمایید.

مهم ترین نکات قبل از اقدام به ثبت نام در کلاس های آموزشی فصل تابستان

مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما در کرج از والدین ارجمند می خواهد که قبل از ثبت نام دختر یا پسر خود در یک کلاس خاص، به موارد زیر توجه داشته باشند:

  • هیچ گاه دانش آموز را به انجام کاری که به آن علاقه ای ندارد، مجبور نکنید.
  • قبل از ثبت نام، به این موضوع توجه کنید که شرکت در چه کلاسی با توجه به شرایط وی، برایش مناسب تر است؛ چرا که می تواند از آموزش های خصوصی نیز استفاده نماید.
  • اگر فکر می کنید نام نویسی در کلاس های تقویتی مخصوص تابستان مثل زبان انگلیسی و ریاضی، که توسط مدرسه یا یک آموزشگاه خصوصی برگزار می شود، برای دانش آموز شما ضروری است سعی کنید با کمک یکی از مشاوران مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما در کرج این ضرورت را به او تفهیم نمایید.
  • حتما در نظر بگیرید که کلاس و رشته ی پیشنهادی شما برای فرزندتان مفید است یا خیر و این موضوع را مورد بررسی قرار دهید.

اگر فرزند نوجوان شما علاقمند به فعالیت های کاری و حرفه ای است، می توانید وی را در دوره های آموزش امداد و کمک های اولیه و سایر رشته های کاربردی و فنی و حرفه ای ثبت نام نمایید تا علاوه بر ساماندهی اوقات فراغتش در تابستان، با یک حرفه ی جذاب آشنا شده باشد.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید