هدایت تحصیلی سال نهم در کرج

مجموعه مدارس و آموزشگاه های هما در کرج، با هدف بیان اهمیت مقوله ی هدایت تحصیلی در سال نهم اقدام به انتشار این مقاله ی تخصصی نموده است و امیدواریم که نکات ارائه شده در این مطلب، راهنمای شما عزیزان باشد. اگر دانش اموز و یا والد هستید، در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید؛ چرا که پروسه ی انتخاب رشته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و لازم است که قبل از انجام آن تا حد امکان اگاهی خود را افزایش دهید. اغلب دانش آموزان در سال نهم در برابر چنین انتخابی قرار می گیرند و طبیعتا به راهنمایی والدین، معلم یا مشاور تحصیلی خود نیاز دارند. مسیریابی و هدایت تحصیلی درست در این زمان می تواند سرآغاز گام نهادن در مسیر موفقیت هر شخصی باشد و این مسیر باید بر حسب توانایی های هر فرد انتخاب گردد؛ بنابراین کسب اطلاع بیشتر در خصوص تمایلات، استعداد ها و توانمندی های شخصی یک راهنمایی بزرگ به حساب می آید. اگر محل سکونت یا تحصیل شما، در شهر کرج می باشد، می توانید با مراجعه ی حضوری به مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما از راهنمایی های لازم برخوردار شوید.

چرا مشاوره هدایت تحصیلی سال نهم از اهمیت زیادی برخوردار است؟

این مقطع زمانی از دوران تحصیل هر دانش آموزی باید به صورت کاملا آگاهانه و هوشمندانه سپری گردد؛ چرا که قرار است منجر به مشخص کردن و انتخاب یک خط مشی صحیح شود که بسیار آینده ساز خواهد بود. تک تک لحظات و روز هایی که می گذرند، قابلیت بازیابی ندارند؛ بنابراین بسیار مهم است که در سال نهم چه رشته ای را انتخاب می کنید و مطابق با آن برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه چگونه پیش خواهید رفت. در دنیای امروزی که جمعیت رو به گسترش است و به طبع توزیع امکانات و فرصت های خوب برای کسب جایگاه شغلی و اجتماعی به شکل محدود تری خواهد بود، موفقیت از آن کسی است که برای انتخاب رشته از یک برنامه ی جامع هدایت تحصیلی سال نهم استفاده می کند؛ زیرا همانطور که گفتیم امکان بازیابی عمر و فرصت های زندگی وجود ندارد و در مقاطع حساس، باید سعی کنید که بهترین انتخاب ها را داشته باشید. رشته ای که انتخاب می کنید باید با روحیات و استعداد های شما هماهنگی داشته و همچنین به لحاظ تحصیل در سطوح بالاتر و به دست آوردن فرصت های شغلی خوب در بازار کار، هیچ محدودیتی نداشته باشد.

 

چه کسی صلاحیت ارائه ی مشاوره هدایت تحصیلی سال نهم را دارد؟

مادر و پدر، خواهر و برادر بزرگتر، معلمان، مشاور مدرسه و …. همگی از جمله کسانی هستند که می توانند بر اساس تجربیات و نظرات شخصی خود نقش یک مشاور را داشته باشند اما به نظر شما راهنمایی های آنان تا چه حد کاربردی است و بر اساس در نظر گرفتن چه مواردی ارائه می شود؟ پیشنهادات و توصیه های این اشخاص برای انتخاب رشته سال نهم می تواند بر مبنی معیار های گوناگونی باشد؛ برای مثال بر اساس شناختی که از شما و استعداد هایتان دارند، بر اساس نمرات و وضعیت تحصیلی ای که تاکنون داشته اید، بر مبنای ایده ها و آرزو های شخصی خودشان برای اینده ی شما به عنوان فرزند یا …. اما برای هدایت تحصیلی سال نهم یکی از بهترین اقداماتی که می توانید انجام دهید، کمک گرفتن از مشاورانی که به صورت تخصصی در این حوزه فعال هستند. ممکن است در ابتدا بگویید که چنین فردی هیچ شناختی از من ندارد اما به یاد داشته باشید که تمامی کارشناسان مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما در کرج نسبت به روال، ملزومات و جزییات انتخاب رشته پایه نهم آگاهی کامل دارند و پس از شنیدن حرف ها و تمایلات خودتان و بررسی دقیق سوابق آموزشی و پرونده ی تحصیلی شما می توانند پیشنهاد های جذابی برایتان داشته باشند.

ارائه ی مشاوره هدایت تحصیلی در کرج

مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما با بهره مندی از سوابق و تجربیات چندین ساله در خصوص مشاوره و هدایت تحصیلی سال نهم، به جهت انتخاب رشته ی مقطع دبیرستان بر اساس عملکرد تحصیلی تراز شده ( معدل  و نمرات ) و همچنین خلاقیت ها، علایق و استعدادهای نهفته ی دانش آموزان در خدمت رسانی به متقاضیان ارجمند حاضر بوده و با برگزاری آزمون های استاندارد به جهت تخمین زده سطح هوش و دانش هر شخص در زمینه های علمی و عملی در خصوص ارائه ی برنامه به جهت انتخاب رشته و هدایت تحصیلی سال نهم اقدام می نماید. در نهایت با توجه به اطلاعات کسب شده و نظر و علاقه ی خود دانش آموز، وی می تواند در یکی از رشته های مقطع دبیرستان ( ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی یا رشته های فنی حرفه ای ) تحصیلات خود را ادامه دهد. به منظور استفاده از خدمات مشاوره هدایت تحصیلی در کرج، می توانید از طریق شماره های درج شده در این سایت با مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما تماس بگیرید و به صورت حضوری مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید