مشاوره انتخاب رشته دانشگاه و تحصیلی در کرج، تهران و سایر نقاط کشور

تلفن های تماس:

واحد دختران: ۰۲۶۳۲۴۰۲۴۷۴

واحد پسران: ۰۲۶۳۲۲۳۲۰۰۳

موبایل: ۰۹۳۵۸۳۰۹۰۴۲

مشورت کردن و کمک گرفتن از افراد با تجربه در مورد بسیاری از مسایل و تصمیمات مهم، یکی از مفید ترین و مناسب ترین اقدامات در زندگی هر فرد خواهد بود. انتخاب رشته در کنکور نیز از آن دسته کارهایی است که تحت تاثیر نظرات و توصیه های اطرافیان قرار می گیرد. معمولا خانواده و دوستان توانایی این را دارند که نسبت به این موضوع به طور مثبت یا منفی تاثیرگذار باشند و این که هر فردی بتواند تنها از نظرات مثبت و سازنده ی آنان تاثیر بپذیرد، یک توانایی بسیار مهم محسوب می گردد.

بهره گرفتن از مشاوره زمانی سودمند است که مطمئن باشید فرد مشورت دهنده ، از آگاهی و اطلاعات کافی نسبت به این امر برخوردار است. در صورتی که شما نیز به عنوان یکی از داوطبان شرکت کننده در کنکور سراسری، پس از دریافت نتایج از رتبه ای که کسب نموده اید، ناراضی هستید؛ حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در این مرحله انتخاب رشته خوب، می تواند تا حد زیادی رتبه ی بد شما را جبران کند؛ پس نسبت به آن توجه کافی داشته باشید. شما برای انجام این کار نیاز به داده های اولیه دارید، در واقع یک مشاور نیز با توجه به مواردی مثل ( رتبه ی اخذ شده، علایق و استعداد ها، رشته / شهر هایی که امکان قبولی در آن ها زیاد می باشد و ….) سعی می کند فرد دانش آموز را راهنمایی نماید.

توجه داشته باشید که با توجه به تغییر نمودن ظرفیت پذیرش دانشگاه های مختلف در هر سال، بهتر است که انتخاب رشته کنکور را بر اساس جزییات و شرایط پذیرش دانشگاه ها در آن سال جاری انجام دهید و به آمار و فرضیات به دست آمده از دوره های پیشین توجه نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص از شما دعوت می نماییم که در ادامه ی این مقاله ی تخصصی از سایت همیار محصلین ایرانیان با ما همراه باشید.

 

چرا استفاده از راهنمایی یک مشاور برای انتخاب رشته دانشگاه ضروری می باشد؟

مهم ترین علتی که موجب می شود بسیاری از والدین، فرزند دانش آموز خود را به مشورت کردن با مشاوران کنکور تشویق نمایند؛ این است که از اطلاعات کافی در مورد چگونگی تحلیل رتبه و آنالیز رشته/ محل های ارائه شده برای گزینش برخوردار نیستند و طبیعتا مشاور تحصیلی می تواند در مدت زمان کمتری، تردید های یک فرد را به تصمیم های قاطعانه تبدیل کند البته در این زمینه نیاز به همکاری خود دانش آموز نیز خواهد بود و هر تشخیص و پیشنهادی با در نظر گرفتن تمامی جوانب و بر اساس علایق، تمایلات، استعداد ها و رتبه ی به دست آمده در کنکور ارائه خواهد شد. برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری معمولا تا میزان و محدوده ی مشخصی، امکان گزینش وجود دارد. مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما در کرج معمولا به مراجعه کنندگان توصیه می نماید که بر مبنای علاقه برخی از رشته ها را مشخص کرده و سپس موارد مورد علاقه ی خود را بر اساس دسته بندی زیر، تفکیک نمایند.

 • رشته هایی که احتمال قبولی در آنها بسیار زیاد است.
 • رشته هایی که احتمال قبولی در آنها کم است.
 • رشته هایی با احتمال قبولی متوسط

انتخاب رشته نرم افزاری به تنهایی کافی نیست

تفکیک رشته ها بر حسب رتبه کنکور

در صورتی که مطابق با دسته بندی ارائه شده و بر اساس رتبه ی اخذ شده، بتوان رشته / محل هایی را گزینش نمود که احتمال قبولی در آن ها متوسط رو به بالا می باشد، طبیعتا شانس پذیرفته شدن شخص دانش آموز در یک گزینه ی عالی افزایش می یابد. بررسی و تحلیل و تفکیک این مسئله معمولا نیازمند زمان و حوصله و تمرکز زیاد است و مجموعه ی همیار محصلین ایرانیان در سال های فعالیت موثر و مستمر خود در این حوزه به این نتیجه رسیده است که بسیاری از دانش آموزان از حوصله و مهارت و دقت کافی برای این کار بهره مند نیستند، لذا به انتخاب رشته نرم افزاری اکتفا می کنند بدون این که به این موضوع توجه داشته باشند که از طریق مشاوره ی حضوری یا تلفنی با مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما در کرج می توان به بهترین و منطقی ترین شکل ممکن، گزینش رشته های دانشگاهی مناسب را انجام داد.

توجه داشته باشید که به طور نسبی رشته هایی که داوطلب و علاقمندان بسیاری دارند، همان گزینه هایی هستند که احتمال قبولی شما در آن ها بسیار کم خواهد بود. به این منظور کارشناسان مجموعه ی ما تلاش خواهند کرد که این نکته را به طور جامع و کامل برای شما شرح دهند، به گونه ای که بخش عمده ی گزینه هایتان در انتخاب رشته، شامل مواردی نشود که توسط خیلی از افراد انتخاب خواهند شد. رشته / محل های ایده آل معمولا از جمله عواملی هستند که انتخاب های یک شخص را به هدر خواهند داد و این که دقیقا چه موردی انتخاب گردد، نیازمند تحلیل رتبه ی به دست آمده توسط دانش آموز می باشد.

خدمات انتخاب رشته در ۴مرحله در آموزشگاه انجام میشود

 1. معرفی رشته ها و دانشگاه ها
 2. انتخاب رشته با نرم افزار
 3. توضیحات تکمیلی و بررسی اشتباهات متداول
 4. چیدمان نهایی انتخاب رشته دانشگاه سراسری دولتی و ازاد

فواید استفاده از خدمات مشاوره انتخاب رشته ( همیار محصلین ایرانیان در کرج ) چیست؟

 • دستیابی به دید عمیقتر نسبت به رشته های دانشگاهی
 • هماهنگ سازی انتخاب ها با علایق و استعداد های داوطلب
 • انتخاب گزینه هایی که احتمال قبولی در آنها متناسب با رتبه و تراز کسب شده ی داوطلب در آزمون سراسری می باشد.
 • شرکت در جلسات مشاوره انتخاب رشته مجموعه آموزشی و مشاوره ای هما در کرج باعث می شود تا خانواده ها به دلایل تمایل و گرایش دانش آموز به یک رشته ی خاص و هم چنین داوطلب به دلایل مخالفت یا موافقت خانواده خود پی ببرند.

تلفن های تماس:

واحد دختران: ۰۲۶۳۲۴۰۲۴۷۴

واحد پسران: ۰۲۶۳۲۲۳۲۰۰۳

موبایل: ۰۹۳۵۸۳۰۹۰۴۲

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید