کرونا و آموزش

شاید اگر پارسال به دانش اموز یا دانشجویی میگفتید اموزش انلاین باورش نمیشد که یه روزی اموزش انلاین جزو اجزای جدا نشده زندگی اش بشود.
از چندین دهه پیش اموزش و پرورش دنیا نیاز به تغییری داشت که این کرونا باعث ایجاد این تغییر شد به نحوی که کل مردم دنیا از اموزش انلاین بر بستر اینترنت استفاده میکنند .
همه گیری کرونا و درگیر کردن کل دنیا باعث تعطیلی مدارس و دانشگاه ها شد و مدیران مدارس به فکر ادامه تحصیل دانش اموزان خود بودند و سریعا اقدام به برگزاری کلاس ها درس رو بستر انلاین کردند.
این تغییر ناگهانی باعث ایجاد تفکری شد که ایا بعد از کرونا هم این روش اموزشی ادامه دار خواهد بود یا خیر؟قطعا با انلاین شدن کلاس ها و کاهش رفت و امد ها کره مین با کاهش الودگی ناشی از رفت و امد های غیر ضروری می شود.
شیوع ویروس مذکور منجر به رشد چشمگیر برنامهای آموزش آنلاین، تدریس مجازی، ابزارآلات و برنامههای کنفرانس ویدیوئی و نرم افزارهای آموزشی شده و تأثیر بسزایی بر بازار جهانی آموزش، اینترنت و همچنین فنآوری داشته است تاجاییکه در پاسخ به تقاضای روزافزون آنها بسیاری از سیستمعاملهای دیجیتال خدمات دسترسی آنلاین خود را به صورت رایگان در اختیار همگان قرار میدهند.

شواهد موجود نشان می دهد که نرخ یادگیری دانش اموزان در کلاس های انلاین حدود ۲۵ الی ۶۰ درصد است که نرخ بسیار بالایی در مقایسه با نرخ یادگیری در کلاس حضوری که حدود ۵الی۱۰درصد می باشد را دارد.

اثرات منفی تعطیلات کرونایی

فرار دانش اموزان ضعبف از تحصیل

اگر بخواهیم اثر منفی تعطیلات کرونایی بر اموزش را بیان کنیم میتوانیم با مثال ز دن دانش اموزان ضعیفی که با فشار معلم و اولیا درس میخواندند و الان با این شرایط به طوز کامل یاذگیری را کنار گذاشتند به عمق این اثرات منفی پی برد.

ترک تحصیل در مناطق محروم

در مناطقی که اب خوردن ارزوست داشتن تلفن هوشمند و اینترنت یه رویا باور نکردنی برای افراد ساکن در این مناطق است. یکی از چالش هایی که کاربران اموزش انلاین باهاش در ارتباط هستند اختلاف طبقاتی میان مردم است یعنی دانش اموزانی که یا اینترنت ندارند یا لبتاپ و تلفن هوشمند ندارند.

استفاده غیر کنترل شده دانش اموزان از شبکه های اجتماعی

با فراگیری اموزش انلاین خیلی از دانش اموزان به اسم درس خواندن در شبکه های اجتماعی شروع به استفاده ناسالم میکنند که باید کمترل بشود.
یکی از چالش هایی که کاربران اموزش انلاین باهاش در ارتباط هستند اختلاف طبقاتی میان مردم است یعنی دانش اموزانی که یا اینترنت ندارند یا لبتاپ و تلفن هوشمند ندارند.
امید است با وجود این شرایظ و تداوم امورش انلاین هیچ دانش اموزی تو دنیا به دلیل فقر یا کمبود بودجه مالی از اموزش انلاین باز بماند.
موسسه اموزشی هما از شروع همه گیری ویزوسش کرونا اقدام به تشکیل کلاس انلاین برای راحتی دانش اموزان خود کرد.برای اطلاع از کلاس های انلاین موسسه هما میتوانید با پشتیبان های ما در ارتباط باشید.
امیدواریم با کنترل و از بین رفتن ویروس کرونا زندگی مردم به حالت عادی برگشته و شاهد شروع کلاس های حضوری در مدارس و دانشگاه ها باشیم. .

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید