پایه پنجم دبستان گل های هما ؛فعالیت های روزانه

در پایه پنجم دبستان گل های هما نیز مانند سایر پایه های این مدرسه ابتدایی فعالیت های روزانه ای انجام می شود.این فعالیت ها شامل نوع و شیوه متفاوت در تدریس،جشن های درون کلاسی و مختص به این پایه مانند جشن تولد و … و اردو ها می باشد.فعالیت های انجام شده در پایه های مختلف گل های هما به نسبت سایر مدارس تفاوت های جالب توجهی را دارا می باشد.در این نوشته از خبر های مجموعه مدارس و آموزشگاه های هما در کرج تصمیم به معرفی فعالیت های انجام شده در پایه پنجم دبستان گل های هما را گرفته ایم تا شما از نزدیک با تفاوت ها و ویژگی های این مدرسه به خصوص در پایه پنجم آشنا شوید.با ما همراه باشید.

فعالیت های روزانه در پایه پنجم دبستان گل های هما

اگر شما دارای دانش آموز دختر در مقطع دبستان هستید مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم.با مطالعه این نوشته شما بهترین مدرسه ابتدایی دخترانه کرج را خواهید شناخت و می توانید برای آموزش و پرورش هرچه بهتر فرزندانتان تصمیم بگیرید.در پایه پنجم دبستان گل های هما روش های تدریس دروس مختلف شیوه ای کودکانه و بسیار کاربردی دارد که باعث علاقه مندی هرچه بیشتر فرزندان شما به تحصیل و محیط مدرسه می شود.

در ادامه شما برخی از فعالیت های جالب توجه دبستان گل های هما را برای دانش آموزان پایه پنجم مشاهده می کنید.

اردو های تفریحی و آموزشی در پایه پنجم دبستان گل های هما

از جمله اردو هایی که به صورت مستمر در پایه پنجم دبستان گل های هما برگزار می شود اردوهای آموزشی است.در این اینگونه اردو ها دانش آموزان به کتابخانه برده می شوند و علاوه بر گذراندن اوقات خوش در آنجا به کتابخوانی نیز مشغول می شوند.برگزاری اردوهای آموزشی به خصوص اردو کتابخانه می تواند کمک زیادی به افزایش سطح دانش آموزان بکند.

در طول سال تحصیلی برای دانش آموزان تمامی پایه ها مناسب با مقطع آن ها اردو های آموزشی و تفریحی تدارک دیده می شود.اخریا مدرسه گل های هما دانش آموزان به اردوی تفریحی و هیجان انگیز سیرک برد کهد تجربه ی جالب و جدیدی را برای آن ها رقم زد.به این شکل دانش آموزان در کنار یکدیگر از اوقات خود لذت بسیاری بردند و از نزدیک با سیرک و نمایش های آن آشنا شدند.بدون شک این تجربه بسیار هیجان انگیزی برای آن ها بوده است.

جشن ها

جشن های مختلف در پایه پنجم دبستان گل های هما را در این قسمت مشاهده کنید.جشن های تولد دانش آموزان در مدرسه و در کنار هم کلاسی ها و مربیان و جشن های مناسبتی دیگر در گل های هما به بهترین شکل برگزار می شود.

همچنین جشن های دیگر به مناسبت های گوناگون مذهبی و تاریخی نیز در پایه پنجم دبستان گل های هما برگزار می شود.از جمله آن ها برگزاری جشن روز مادر و روز زن توسط دانش آموزان برای معلم و در کلاس بود که در عکس پایین مشاهده می کنید.

آزمایشات علوم

کلاس علوم از جمله کلاس هایی است که در آن دانش آموزان می توانند نکات زیادی را بیاموزند.در زنگ علوم پایه پنجم دبستان گل های هما دانش آموزان با همکاری یکدیگر و به صورت عملی به انجام آزمایشات علوم می پردازند تا به این شکل هم نکات آموزشی و درسی را به خوبی بیاموزند و هم از تجربیات جدید لذت ببرند. فعالیت های عملی به توانایی و کنجکاوی دانش آموزان کمک زیادی می کند.در این قسمت برخی از آزمایشات انجام شده توسط دانش آموزان در پایه پنجم دبستان گل های هما را مشاهده می کنیم.

دیگر فعالیت های  پایه پنجم دبستان گل های هما

همانطور که گفتیم در پایه پنجم دبستان گل های روش های جالبی برای تدریس هر درس استفاده می شود.از جمله این روش ها کنفرانس درس ها توسط خود دانش آموزان است.وقتی کنفرانس درسی به عهده دانش آموزان گذاشته می شود آن ها مسئولیت پذیری را به خوبی می آموزند.علاوه بر این با پیش خوانی درس ها یادگیری آن ها در کلاس بهتر می شود.اعتماد به نفس آن ها بالا می رود و توانایی صحبت در جمع آن ها تقویت می شود.

درس مطالعات اجتماعی از جمله درس های خواندنی است که یادگیری ان توسط دانش آموزان آسان می باشد.به همین منظور از جمله فعالیت های دانش آموزان در پایه پنجم دبستان گل های هما کنفرانس دادن دروس مطالعات اجتماعی است.

درس هدیه های آسمان از جمله درس هایی است که به دلیل سادگی و روانی می توان کنفرانس آن را به عهده دانش آموز قرار داد.در عکس زیر دانش آموزان را در حال کنفرانس این درس مشاهده می کنید.

خواندن داستان های شاهنامه به منظور آشنایی با فرهنگ کتابخوانی در پایه پنجم دبستان گل های هما و طور کلی خواندن کتاب های غیر درسی در مدرسه به تقویت روحیه مطالعه و کتابخوانی دانش آموزان کمک زیادی می کند و همچنین آن ها با مشاهیر و اساطیر ایرانی آشنا می شوند.

از دیگر فعالیت هایی که در پایه پنجم دبستان گل های هما انجام می شود فعالیت های گوناگون در زمینه آموزش دروس مختلف مانند  ریاضی است که که تکالیف آن دروس در قالب کاردستی از دانش آموزان خواسته می شود.برای مثال در عکس زیر فعالیت های دانش آموزان در مورد اعداد اعشاری را مشاهده می کنید.

فعالیت های پرورشی

فعالیت های پرورشی و ارزشی نیز به صورت مستمر در پایه پنجم دبستان گل های هما انجام می شود.برای مثال از جمله فعالیت های پرورشی نوشتن نامه به امام زمان است.انجام این فعالیت هائ بچه ها را با معنویات و اعتقادات آشنا و عجین می کند.

زنگ املا

در دبستان گل های هما و در تمامی پایه های آن زنگ املا همیشه با روش های جالبی برگزار می شود.املا هایی از دانش آموزان گرفته می شود که هرکدام روش جدید و نام منحصر به خود دارند.مثلا املا بادکنکی، املا تلقی و… در این قسمت می خواهیم املا هایی که در پایه پنجم دبستان گل های هما از دانش آموزان گرفته می شود را مشاهده کنیم.

هدف مجموعه مدارس هما در تمامی پایه ها آموزش بهتر و کاربردی تر به دانش آموزان و پرورش جامعه ای با استعداد و خلاق و در نهایت جلب رضایت خانواده هاست.امید است که بتوانیم در زمینه تحصیلی و آموزشی خدمتگذار همیشگی شما باشیم.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید