کنکور یکی از مهم ترین تجربه های زندگی هر کسی است و می توان گفت که برای همه ی افراد موفقیت در کنکور و گرفتن بهترین نتیجه در آن بسیار مهم است.اهمیت دوره متوسطه دوم پسرانه و دخترانه به دلیل نزدیک شدن به پدیده کنکور بر کسی پوشیده نیست.این مسئله نه تنها برای دانش آموزان این دوره بلکه برای تمامی محصلین و خانواده هایشان مهم است.

برای رسیدن به موفقیت در این آزمون بزرگ و مهم راه و روش های زیادی وجود دارد فعالیت هایی که به انجام آن ها به اهداف خود خواهید رسید. در کنار مجموعه کار هایی که باید انجام دهید عادات و رفتار هایی نیز وجود دارند که خودداری از انجام آن ها باعث موفقیت بیشتر شما می شود.در این قسمت تصمیم گرفته ایم که پنج عادتی که شکست شکا در کنکور را حتمی می کند به شما معرفی کنیم تا با پرهیز از آن ها به موفقیت نزدیک تر شوید.با ادامه مطلب در مجموعه هما با ما همراه باشید.

کنکور

پنج عادتی که شکست در کنکور را حتمی می کند

این عادات در برگیرنده مهم ترین عادات غلط هستند که اجتناب از انجام آن ها به طور حتم برای همه داوطلبان نتیجه مثبتی خواهد داشت.باهم به بررسی آن ها می پردازیم:

۱ – عدم برنامه ریزی

نداشتن برنامه ریزی برای کنکور و مطالعه بدون برنامه ریزی در واقع خود کشی محض است.لازم نیست برنامه ی شما کاملا بی نقص باشد بلکه شما حتما باید یک برنامه با توجه به شرایط تان برای خودتان در نظر بگیرید.باید به این نکته اشاره کنیم که در دنیای واقعی به جای انسان های کمال گرا،از کسانی قدردانی می شود که کاری را درستا انجام می دهند.انجام کار ها بر اساس برنامه ریزی باعث موفقیت آرامش بیشتر خودتان می شود.

عدم-داشتن-برنامه-ریزی

۲- ترس از امتحان کردن

این قسمت را با بیان سخنی از بزرگان بررسی می کنیم.وین گرتزکی به بهترین نحو ممکن این موضوع را بیان کرده است: «شما صد درصدِ فرصت هایی که با بی تفاوتی از کنارشان عبور می کنید را از دست می دهید».اگر شما توانایی ریسک کردن نداشته باشید و از امتحان و امتحان کردن بترسید،ترس های شما مانع پیشرفت و موفقیت شما می شوند و استرس در تمام لحظات شما نقش می بندد.پس برای رسیدن به آنچه می خواهید از امتحان کردن نترسید.

ترس-از-امتحان-کردن

به قول تونی رابینز: «مهم نیست چقدر اشتباه کنید، یا سرعت پیشرفتتان چقدر کند باشد، با این همه باز هم از همه ی کسانی که هیچ تلاشی نمی کنند جلوتر هستید».

 

 ۳- نا امیدی زود هنگام

تا وقتی بعد از هر شکست بتوان کنشگرانه به تلاش ادامه داد نمی توان نام اتفاقی که افتاده را شکست گذاشت.این جمله بسیار اثر بخش و امیدوار کننده است که باید در رابطه با هدف موفقیت در کنکور آن را سر لوحه خود قرار داد.از تلاش دست بر ندارید زیرا هر بار شکست می تواند مرحله ای قبل از پیروزی شما باشد پس اگر زود نا امید شده و از تلاشتان دست بکشید هرگز به پیروزی نخواهید رسید.

نا-امیدی-زود-هنگام

۴- باور نداشتن

اگر به کاری که انجام می دهید باور نداشته باشید، بالاخره در برهه ای آن را رها خواهید کرد.ایمان و یقین به انجام کاری موفقیت حتمی در آن را تضمین می کند.وقتی برای کنکور درس می خوانید وقتی مطمئن شدید که بهترین روش مطالعه را و برنامه ریزی را انتخاب کرده اید دیگر به موفقیت خود شک نکنی.رسیدن به هدف تان با باور شما به آن هدف رابطه ای مستقیم دارد.پس باور کنید که بهترین خواهید شد.

باور-نداشتن

 ۵- بهانه تراشی

معنای این بهانه تراشی ها به زبان ساده این است که کنترل اوضاع در دست شما نیست. اما در واقع تنها کسی در جهان که کنترل کامل اقدامات و تصمیم های شما را در اختیار دارد، خود شما هستید؛ بهانه تراشی و توجیه این تعلل ها، توان فردی شما را تحلیل می کند علاوه بر این از مقصد خود یعنی موفقیت در کنکور دور می شوید.

علت این بهانه تراشی، ترس از ناشناخته هاست. بقیه نیز از تغییر، طرد شدن و خجالت ناشی از آن می ترسند. ترس، شما را در محدوده ی آسایشتان محبوس می کند؛ جایی که هیچ اتفاق خارق العاده ای در آن نخواهد افتاد. اگر یاد بگیرید چگونه تمام نشانه های ترس را از زندگی تان حذف کنید، می توانید بهانه تراشی را متوقف کنید.

بهانه-تراشی

آموزشگاه کنکور هما

مجموعه مدارس و آموزشگاه های هما در کرج سعی بر کمک به داوطلبان کنکور با ویژگی ها و مزیت های خود را دارد.خدمات مشاوره در در این آموزشگاه تمام مشکلات و موانع روانی و رفتاری داوطلبان را شناسایی کرده و برطرف می کند و راه های بهتر موفقیت در کنکور را به آن ها نشان می دهد تا آن ها بتوانند بهترین نتایج را از کنکور دریافت کنند.

شایان ذکر است که مجموعه مدارس و آموزشگاه های هما علاوه بر دارا بودن آموزشگاه کنکور در واحد دختران دارای بهترین آموزشگاه کنکور پسرانه در کرج نیز می باشد که به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی و توسط بهترین اساتید در زمینه کنکور فعالیت می کند و توانسته است هر ساله بسیاری از بهترین های کنکور را به جامعه تحویل دهد.

امید است که از مطالعه این مطلب لذت برده باشید و برایتان سودمند بوده باشد.همچنین برای مطالعه بیشتر درباره بهترین مدرسه متوسطه اول پسرانه کرج می توانید روی لینک زیر کلیک کنید

دوره اول متوسطه پسرانه