خدمات مشاوره تحصیلی از جمله ویژگی هایی است که هر موسسه و آموزشگاهی باید در ارائه آن به دانش آموزان کوشا باشد.در زمینه خدمات مشاوره تحصلیل آموزشگاه هما توانسته است به بهترین شکل ممکن ظاهر شود و بهترین خدمات و راهکار های مشاوره ای راچه در مقاطع پایه و جه در دپارتمان کنکور به دانش آموزان خود ارائه دهد.

در این قسمت تصمیم گرفته ایم تا به بررسی خدمات مشاوره تحصیلی آموزشگاه هما بپردازیم,و کیفیت خدمات مشاوره تحصیلی آن را مقایسه کنیم .

مبحث مشاوره به خصوص برای خانواده ها از اهمیت زیادی برخوردار است.به این دلیل که آن ها از تاثیر مشاوره بر روند موفقیت و رسیدن به اهداف آگاهی بیشتری دارند.مجموعه آموزشگاه های هما در دو بخش خدمات مشاوره تحصیلی و خدمات مشاوره خانواده که مخصوص والدین دانش آموزان است,فعالیت می کند.

خدمات مشاوره تحصیلی هما

خدمات مشاوره تحصیلی هما دارای بخش های مختلف و موارد خاص خود است که در این قسمت می خواهیم به توضیح هریک از آن ها بپردازیم.

همیار

همیار-تحصیلی

در این دسته از خدمات مشاوره ای هر دانش آموز یک پشتیبان یا به اصطلاح همیار دارد.دانش آموزان به صورت مداوم و هفتگی در طول سال تحصیلی می توانند با همیار خود جلسه مشاوره خصوصی داشته باشند.که در مجموع ۱۰۸۰ ساعت مشاوره خصوصی را برای هر دانش آموز شامل می شود.

همیار در طول مدت زمان مشاوره به طور کامل در اختیار دانش آموز بوده و سعی دارد با شنیدن نظرات و مشکلات دانش آموز به او کمک کند و بهترین راهکار را ارائه دهد.پیگیری و آنالیز وضعیت درسی دانش آموز به عهده همیار بوده و در صورت افت تحصیلی وظیفه کمک و تغییر برنامه ریزی را برای دانش آموز بر عهده دارد.

اطلاع به والدین

گزارش های پیشرفت یا افت تحصیلی هر دانش آموز به صورت متوالی و تلفنی در اختیار خانواده ها قرار می گیرد و در پایان هر ترم کارنامه دانش آموزان مورد بررسی قرار گرفته و مشاوره ای در جهت ارائه راهکار هایی برای پیشرفت تحصیلی به آن ها داده می شود.

انتخاب رشته

انتخاب-رشته

از سمت دیگر خدمات مشاوره تحصیلی در حوزه انتخاب رشته برای دانش آموزان انجام می شود که هم شامل انتخاب رشته کنکور و هم انتخاب رشته در دوره متوسطه دوم می باشد.خدمات مشاوره تحصیلی در جهت انتخاب رشته با هدف هدایت تحصیلی انجام می شود و با توجه به علایق و استعدادهای هر دانش آموز بهترین رشته برای او در جهت موفقیت او انتخاب می شود.

خدمات مشاوره خانواده

رفتار خانواده با فرزندان خود به خصوص فرزندان محصل,آن هایی که به تازگی وارد اجتماع شده اند,فرزندانی که در درس خواندن مشکل دارند یا آن هایی که در بحبوحه ی امتحانات و یا کنکور هستند,بسیار مهم و تاثیر گذار است.

مجموعه هما علاوه بر خدمات مشاوره تحصیلی دارای خدمات مشاوره ای برای خانواده ها نیز می باشد.که این خدمات شامل مهارت های زندگی,روش های کاهش استرس و … می باشند.که به والدین کمک می کند بتوانند فرزندان خود را در راه رسیدن به اهداف شان یاری کنند و باعث تشویق و ترغیب آن ها شوند.

-خدمات-مشاوره-خانواده

شما با ثبت نام در مجموعه آموزشگاه های هما می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی و مشاوره خانواده این مجموعه استفاده کنید.به این منظور می توانید  با مراجعه به صفحه ارتباط با ما  آدرس و شماره تلفن های واحد های مختلف را مشاهده کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به شعب ما مراجعه کنید.