دهه فجر ده روز با شکوه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است که هرساله توسط مردم در سراسر ایران جشن گرفته می شود.چرا که این ایام تداعی کننده روز های مهم و خاطره انگیزی در تاریخ کشور عزیزمان است.همه سازمان ها و ارگان های دولتی و یا غیر دولتی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیرند.در میان این سازمان ها و ارگان ها مدارس با توجه به نقش مهمی که در تعلیم و تربیت دانش آموزان دارند نیز هرساله برای زنده نگه داشتن آن روز ها فعالیت هایی زیادی را انجام می دهند.جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه نیز به همین مناسبت و توسط کادر آموزشی مدرسه به همراه دانش آموزان برگزار شد.اطلاعات بیشتر راجع بع برگزاری جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه در ادامه مطلب ذکر خواهد شد.با ما همراه باشید.

برگزاری جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه

جشن دهه فجر در مدرسه متوسطه اول غیاثیه

مدرسه متوسطه اول پسرانه غیاثیه که تحت نظر مجموعه مدارس و آموزشگاه های هما فعالیت می کند،به عنوان یکی از بهترین مدارس متوسطه اول پسرانه در کرج شناخته می شود.مجموعه هما دارای ویژگی های متفاوتی در مدیریت مدرسه و فعالیت های قابل انجام در مدرسه را دارد و به همین دلیل همه ی ۶ مدرسه دبستان،راهنمایی و دبیرستان دخترانه و پسرانه آن با دیگر مدارس متفاوت هستند.

جشن دهه فجر در مدرسه متوسطه اول غیاثیه

از جمله فعالیت های مهم در این روز های سرد برگزاری جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه برای دانش آموزان و

با همکاری آن ها است که بخش مختلفی را شامل می شود.در این جشن و به مناسبت دهه فجر مسابقات و بازی های مهیج در مدرسه انجام شد.همچنین بازارچه کار و فناوری نیز به راه افتاد تا دانش آموزان استعداد و خلاقیت های خود را به منسه ظهور برسانند.

جشن دهه فجر در مدرسه متوسطه اول غیاثیه

در این قسمت از مطلب مربوط به جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه تصمیم به توضیح بعضی از بخش های این مراسم گرفته ایم تا شما نیز به طور مستقیم با فعالیت این مدرسه آشنا شوید.

سخنرانی درمورد دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی

در ابتدای جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه در مورد انقلاب اسلامی پیروزی و رهبری آن به دست آیت الله خمینی صحبت هایی شد تا دانش آموزان هرچه بیشتر با این رویداد تاریخی آشنا شده و اهمیت آن را درک کنند.این سخنان جهت تعلیم و رشد دانش آموزان انقلابی و پشتیبان این مرز و بوم بیان گردید و یاد و خاطره ده روزه پیروزی انقلاب اسلامی را در دل ها زنده کرد.

همنوازی ساز های سنتی توسط دانش آموزان

همنوازی در جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه

با آغاز مراسم همنوازی ساز های ایرانی برای اجرای موسیقی ترتیب داده شده بود.این هم نوازی توسط دانش آموزان غلامی و امینی کلاس نهم یک انجام شد و بسیار لذت بخش و دلنشین بود.به این شکل هم این مراسم رنگ و بوی دیگری گرفت و هم از هنر و استعداد عزیزانمان به بهترین شکل ممکن استفاده شد.اجرای چنین برنامه هایی به رشد و بالندگی استعداد دانش آموزان و میدان دادن به آن ها برای اثبات توانایی هایشان در هر مدرسه ای ضروری است.

همنوازی در جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه

برگزاری مسابقات مهیج در جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه

در ادامه برنامه مسابقات و بازی های مهیج به مناسبت دهه فجر برای دانش آموزان تدارک دیده شده بود که ساعات پر از هیجان و لبخندی را  هم برای شرکت کنندگان و هم برای تماشاگران مسابقه فراهم کرد.

مسابقه در جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه

بازارچه کار و فناوری به مناسبت دهه فجر

جشن دهه فجر در مدرسه دوره اول غیاثیه بخش مهمی با عنوان برگزاری بازارچه کار و فناوری (رویکرد کارآفرینی) به مناسبت دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی داشت که در این بخش به آن می پردازیم.

این بازارچه به مناسبت دهه با شکوه فجر و به منظور افزایش توانایی کار آفرینی و پرورش ذهنیت اقتصادی برای دانش آموزان برگزار گردید که نمود کوچکی از بازار اقتصادی بود.دانش آموزان با خلاقیت خود به کار ها و یا فناوری هایی دست زده بودند و اکنون در این بازارچه باید حاصل زحمات خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و آن ها را بفروشند.

بازارچه کار و فناوری به مناسبت دهه فجر در مدرسه متوسطه اول غیاثیه

این امر سبب افزایش توانایی فروش و به دست آوردن سرمایه برای نوجوانان می شود تا بتوانند با قدرت اقتصادی خود مملکت خود را آباد سازند و سبب رونق هرچه بیشتر و تولید داخلی در کشور بشوند.

بازارچه کار و فناوری به مناسبت دهه فجر در مدرسه متوسطه اول غیاثیه

سخن آخر

دهه فجر یعنی ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه که همان روز های ورود امام به کشور و پیروزی انقلاب اسلامی است برای همه ما دارای احترام و ارزش است و همه تلاش ما در طول تمام این سال ها سربلندی و آبادی هرچه بیشتر کشور عزیزمان بوده است.امید است که با چنین جشن هایی بتوانیم یاد و خاطره انقلاب را همیشه زنده نگه داشته و جوانانی انقلابی به جامعه تحویل دهیم.