اهمیت دوران ابتدایی و روزگار کرونایی

اهمیت دوران ابتدایی و روزگار کرونایی

دربین سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول ومتوسطه دوم اهمیت مقطع ابتدایی بر هیچکس پوشیده نیست. دانش آموزان در این مقطع پایه ای ترین مطالب را فرا می گیرند که در مقاطع بعدی نقش مهمی در یادگیری آن ها دارد. پس والدین و دانش آموزان نیز باید اهمیت ویژه ای به دوره ابتدایی بدهند تا پایه تحصیلی خود را مستحکم تر بسازند.

با آمدن کرونا و تحت تاثیر قرار دادن تمامی جنبه های زندگی افراد، آموزش و تحصیل هم با دگرگونی مواجه شد و تغییراتی در آن به وجود آمد تا کمکی باشد به از بین رفتن و حذف این بیماری. با همه گیر شدن ویروس کرونا آموزش ها در تمام مقاطع به صورت مجازی در آمد. آموزش آنلاین و مجازی سختی های خاص خود را هم برای دانش آموزان و هم برای والدین و معلمان دارد. در این شرایط یک نگرانی بزرگ که ذهن خانواده ها را درگیر می کند این است که آیا آموزش مجازی از کیفیت خوبی برخوردار است یا نه؟ و آیا می تواند جایگزین آموزش حضوری باشد؟

هرچند که آموزش مجازی نسبت به حضوری از کیفیت کم تری برخوردار است و سختی های بیش تری دارد. اما بهره برداری صحیح از آن و گرفتن نتیجه مطلوب به میزان زیادی بستگی به این دارد که دانش آموز تا چه حد در امر آموزش پیگیر است و تلاش می کند. همچنین موسسه و مدرسه آموزشی که انتخاب می کنید نقش بسیار مهمی را در کیفیت یادگیری ایفا می کند.

اهداف دوره ابتدایی :

دوره ابتدایی به دلیل اینکه دوره رشد و تکامل افکار دانش آموز است و همچنین به دلیل اینکه تربیت از دوران ابتدایی شروع می شود از اهمیت ویژه برخوردار است. دوره ابتدایی از دانشگاه نیز مهم تر است. زیرا شخصیت و ذهن فرد در این دوره شکل می گیرد تا زمینه پیشرفت و شکوفایی فرد در دوران دانشگاه باشد.

از این رو برنامه دوره ابتدایی باید با وسواس ویژه ای چیده شود و این برنامه اهداف ویژه ای را دنبال نماید تا زمینه رشد و تعالی فرد در آینده باشد. در ادامه اهداف دوران ابتدایی را عنوان می کنیم.

 1. پرورش و رشد قوای جسمانی فرد.
 2. کمک به خلاقیت های دانش آموز و شکوفایی استعداد های او
 3. رشد و پرورش فضائل و دانسته های دینی و مذهبی.
 4. رشد مهارت های پایه ای و اساسی مانند خواندن و نوشتن.
 5. یادگیری نکات بهداشتی در محیط مدرسه و فضای خانواده.
 6. ایجاد آمادگی در کودک برای تحصیل در مقاطع بالاتر.
 7. آماده ساختن کودک برای زندگی اجتماعی و فعالیت در فضاهای اجتماعی.
 8. آموزش مهارت های زندگی و رویارویی با مشکلات و مسائل زندگی.
 9. آماده سازی محیط شاد و مهیج برای رشد و حفظ شادابی کودک.
 10. تقویت قوه کنجکاوی کودک.
 11. آموزش نکات اخلاقی مانند امین بودن، دوری از دروغ، عفت، حیا و از این قبیل نکات.
 12. به کودکان می آموزند که برای رسیدن به اهداف خود باید تلاش و پشتکار شود.
 13. کودک را به مطالعه کتاب علاقه مند می کند.
 14. ویژگی احساس مسئولیت را در کودک پرورش می دهند و به او می آموزند که باید در قبال مسئولیت خود احساس مسئولیت کند.
 15. در دوره ابتدایی از همان ابتدا به او می آموزند که کار کردن یک ارزش است و انسان باید شغل داشته باشد.

برنامه دوره ابتدایی :

برنامه دوره ابتدایی باید یک سری اصول را دنبال کند که در نهایت منجر به کسب مهارت های اولیه در جنبه های مختلف زندگی شود. نکات زیر تعدادی از نکته هایی می باشد که در برنامه دوره ابتدایی باید آن را مد نظر داشت.

 • هماهنگی با مرحله های آموزش و پرورش در این دوره.
 • برنامه های آموزش و پرورش باید با رشد کودک در این مرحله هماهنگ باشد.
 • برنامه ها باید با طول مدت تحصیل همخوانی داشته باشند.
 • باید برنامه هایی چیده شود که با رشد و پیشرفت علم، فنون و تکنولوژی هماهنگ باشند.
 • باید برنامه ای چیده شود که با امکانات اجرائی و فنی موجود همخوانی داشته باشد و براساس واقعیت طرح ریزی شوند.
 • برنامه ها باید به شکلی باشند که موجب جلب توجه و علاقه کودکان شوند و کودکان مشتاق شوند به پیروی از این برنامه ها.
 • از روش های آموزشی جدید استفاده شوند که با دوره ابتدایی هماهنگ باشند.
 • با نیاز های کودکان در جامعه و محل زندگی هماهنگی و همخوانی داشته باشند.
 • بین محتوای مواد درسی هر پایه و نیز بین محتوای هر درس در پایه­های مختلف، ارتباط منطقی برقرار باشد

آموزشگاه هما :

آموزشگاه هما در شرایط کرونا و بعد از آن همراه فرزندان شما می باشد و شما را یاری می رساند که بهترین آموزش را داشته باشید. در ادامه خدماتی را که موسسه هما به شما ارائه می دهد به صورت جداگانه شرح خواهیم داد.

آموزشگاه هما در دوران کرونا و پس از آن چه خدماتی را به دانش آموزان خود ارائه می دهد؟

 • پشتیبان های تحصیلی که مدام با دانش آموز در ارتباط هستند و وضعیت تحصیلی آن ها بررسی می کنند :

آموزشگاه هما برای دانش آموزان این امکان را به وجود می آورد که با پشتیبان های تحصیلی مجرب در ارتباط باشند و از تجربیات آن ها استفاده کنند که بهترین نتیجه را در امر تحصیل خود بگیرند. پشتیبان های تحصیلی وضعیت دانش آموز را به صورت مداوم پیگیری می کنند و به او کمک می کنند که در تحصیل خود پیشرفت کند. دانش آموزان می توانند در صورت تمایل از مشاوره خصوصی نیز بهره مند شوند.

 • برگزاری کلاس های آنلاین در فضای اسکای روم :

در آموزشگاه هما کلاس های آنلاین در فضای نرم افزار اسکای روم برگزار می شود. و دانش آموزان در بهترین کیفیت می توانند از آموزش آنلاین برخوردار شوند.

 • برگزاری کلاس های عمومی با جمعیت کم و با رعایت پروتکل های بهداشتی :

در آموزشگاه هما دانش آموزان علاوه بر کلاس های مجازی و آنلاین می توانند از کلاس های عمومی و حضوری نیز بهره مند شوند. این کلاس ها با جمعیت کم برگزار می شود. در این کلاس پروتکل های بهداشتی بطور کامل رعایت می شود. دانش آموزان و کارکنان موظف هستند فاصله اجتماعی را رعایت کنند. همچنین برای شرکت در کلاس باید ماسک و دستکش همراه داشت. از مواد ضدعفونی کننده نیز برای ضدعفونی کردن کلاس ها استفاده می شود و همچنین مواد شوینده و ضدعفونی کننده برای استفاده دانش آموزان در آموزشگاه در اختیار آن ها قرار می گیرد.

 • برگزاری کلاس های خصوصی و مبحثی

آموزشگاه هما برای دانش آموزانی که تمایل دارند به صورت خصوصی آموزش ببیند کلاس خصوصی برگزار می کند. همچنین اگر دانش آموز نخواهد یک دوره کامل از یک درس را بردارد و شرکت کند این امکان برای او وجود دارد که در کلاس های مبحثی شرکت نماید.

 • مرور مباحث سال های گذشته در صورت نیاز در کلاس های خصوصی :

اگر تشخیص داده شود که دانش آموزی در مبحثی ضعیف می باشد و یا خود دانش آموز تمایل داشته باشد. در کلاس برای او مباحث سال های گذشته توسط معلم مرور می شود. البته این امکان فقط برای کلاس های خصوصی وجود دارد و دانش آموزی که در کلاس خصوصی شرکت می کند می تواند از این امکان استفاده کند.

راه ارتباط و ثبت نام در آموزشگاه هما :

برای کسب اطلاعات بیش تر دربارهی آموزشگاه هما و امکانات آن و همچنین کسب اطلاعات ثبت نام و انجام ثبت نام با شماره تلفن ۰۲۶۳۲۴۰۲۴۹۹ و یا شماره واتساپ ۰۹۳۰۴۰۸۵۰۵۱ تماس حاصل نمایید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید