انتخاب رشته کنکور ۹۹

انتخاب رشته

انتخاب رشته کنکور ۹۹ با توجه به شرایط موجود در دنیا(منظورمون همون کرونا منحوس)خیلی حساس و حیاتی می باشد به نحوی که خیلی از داوطلبان کنکور به دلیل تغییر در ازمون سراسری کنکور دچار استرس شده و نمیتوانند با تمرکز بالا به سوالات جواب بدهند.
با این شرایط داوطلبان کنکور باید جدا از هر حاشیه ای به فکر تحصیل خود بوده و بعد از اعلام اولیه نتایج کنکور میتوانند از مشاورین موسسه هما برای انتخاب رشته کنکور ۹۹ کمک بگیرند.
برای خیلی از بچه ها و اولیا رفتن به دانشگاه یه رویایی که برای به دست اوردن به این رویا هر تلاشی میکنند تا به ان دست پیدا کنند.


نکته مهم برای رفتن دانشگاه های به نام و معروف ایران این است که بعد از تلاش شبانه روزی برای کسب رتبه بالا در کنکور انتخاب رشته مناسب است.

قبل از انتخاب رشته دست نگه دارید!!!

نکات مهم برای انتخاب رشته دانشگاه:

بعد از اعلام نتایج اولیه با مراجعه به سایت سازمان سنجش دفتر انتخاب رشته رو دریافت کرده و با در دست داشتن کد رشته و دانشگاه مورد نظر خود با تماس با موسسه هما با مشاورین برجسته و مجرب این موسسه ،مسیری درست برای رسیدن به رشته و دانشگاه مورد نظر خود طی کنید.
در انتخاب رشته کنکور ۹۹ ،شرط اول علاقه داوطلب به اون رشته تحصیلی می باشد.((کاری را انجام بده که بهش علاقه داری درامد خودش میاد.))
خیلی از داوطلب ها به رشته ها صرفا از جهت درامد زایی نگاه میکنند در صورتی که نگاه مالی و شغلی هر رشته ایتم دوم انتخاب رشته می باشد و اولین ایتمی که هر داوطلب باید بهش توجه کند بحث علاقه به اون رشته است.


در انتخاب رشته کنکور ۹۹ ،شرط دوم بحث اینده شغلی و درامدی که داوطلب میتواند از رشته دانشگاهی خود کسب کند.
متاسفانه در ایران هر شخص سر جای خود نیست و شخص بعد از ۳۰ سال ارزوش این است که زودتر بازنشسته بشود دلیلش کامل واضح است عدم علاقه و عدم حق انتخاب برای شغل اینده.
اقتصادی ترین انتخاب برای هر دانشجو انتخاب دانشگاه های روزانه در محل زندگی خود و در اولویت دوم دانشگاه های در نوبت شبانه در محل زندگی خود می باشد.
با توجه به شرایط درامد در ایران تعداد داوطلبان ورود به دانشگاه های روزانه به شدت بالا رفته به نحوی که قبولی در این دانشگاه و رشته های تاپ به شدت سخت بوده و نیازمند رتبه بالا و انتخاب رشته صحیح می باشد.

به جز دانشگاه های روزانه و شبانه دانشگاه های نظیر:دانشگاه ازاد اسلامی،دانشگاه پیام نور،دانشگاه علمی کاربری، دانشگاه غیرانتفاعی و دانشگاه های پردیس خود گران هم وجود دارند که دانشگاه های پردیس خودگران به دلیل هزینه به شدت بالا به داوطلبان به صورت عمومی پیشنهاد نمیکنیم.
دانشگاه ازاد اسلامی هم از بابت هزینه ها نسبتا هزینه بالا دارد.

در زیر اقتصادی ترین دانشگاه های ایران قراردارد:
۱ دانشگاه سراسری روزانه(بدون هزینه)
۲ دانشگاه سراسری شبانه(هزینه اندک)
۳ دانشگاه های غیر انتفاعی
۴ دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی
۵ دانشگاه ازاد اسلامی
۶ دانشگاه های پردیس خودگردان

در پایان در صورت وجود هر گونه سوال میتوانید با مشاوره موسسه در ارتباط بوده و از راهنمایی های این عزیزان استفاده نمایید.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید