آموزش آنلاین چیست و چه مزایایی دارد؟

شاید تا چند وقت پیش اگر اسمی از آموزش آنلاین می شنیدید براتون خیلی تصورش سخت بود که به جای حضور فیزیکی در کلاس و استفاده از تخته وایت برد و ماژیک و …روی پاورپوینت آموزش ببینید.اما با شرایط به وجود امده و تاثیر کرونا بر اموزش این فضا ایجاد شد که تمامی کلاس های مدرسه و دانشگاه ها کاملا به صورت آنلاین باشد.
شاید برای خیلی ها جالب بود که با نشستن در خانه و داشتن تلفن همراه هوشمند و یا لبتاپ بتوانند آموزش های مدرسه خود را ببینند اما با شرایط موجود خیلی ها مجبور شدن در حد مبتدی کار با اینترنت و دستگاه های هوشمند را برای رفع نیاز های خود یاد بگیرند.
اگر بخواهیم تعریف علمی از آموزش انلاین بگوییم میتوان گفت:شیوه ای از ارتباط است که کاربر با اتصال به شبکه گسترده اینترنت و داشتن لبتاپ یا تلفن هوشمند میتواند با هم به تعامل و انتقال دروس و مفاهیم بپردازند. در این نوع آموزش شخصی به عنوان مدرس و اشخاصی به عنوان کاراموز یا دانش اموز قرار دارند که مدرس میتواند با به اشتراک گذاشتن صفحه ی لبتاپ خود و با استفاده از پاورپوینت و برنامه هایی نظیر ان به انتقال مفاهیم درسی کمک کند.


آموزش آنلاین به تناسب نوع اموزش و مکان اشخاص قابل تغییر است به نحوی که کاربر میتواند در هر مکانی و با اتصال به اینترنت مطالب اموزشی خود را به صورت زنده ببینید و مفاهیم را یاد بگیرد.

مزایای آموزش آنلاین چیست؟

اگر از یک دانش اموز ساکن در شهر های دور افتاده بپرسید که ارزویی درباره اینده ی تحصیلی خود بکند، قطعا میگویید دوست دارم با فلان استاد بنام در حوزه درس فلان آموزش داشته باشم و از اموزش های ایشان استفاده کنم.
دلیل این ارزو چی میتونه باشه؟جوابش این است که بهترین اساتید و اموزشگاه ها در شهر های بزرگ قرار دارند و اشخاصی که در شهر های دور افتاده هستند نمیتوانند از این کلاس ها و اساتید برای اموزش های خودشون استفاده کنند.

یکی دیگر از مزایای اموزش انلاین این است که هزینه های اموزشگاه ها به شدت پایین امده و به جای صرف هزینه برای داشتن کلاس های متعدد میتوانند در سطح انلاین بی نهایت کلاس همزمان ایجاد کنند.
موسسه همیار محصلین ایران خرسند است که با راه اندازی سسیستم اموزش از راه دور خود پذیرای دوستانی باشند که امکان حضور در کلاس های حضوری این موسسه را نداشته باشند و با پرداخت هزینه ای کمتر نسبت به کلاس های حضوری اقدام به شرکت در این کلاس ها کنند.

چند مزایای آموزش آنلاین:

۱ )بهره مندی از اساتید مجرب
۲ )یادگیری در سفر
۳ )کاهش هزینه ها
۴)کاهش رفت و امد
۵)تنوع دوره ها
۶)امکان ارسال تمرین و جزوات آموزشی

استفاده از کلاس های انلاین میتواند به جلوگیری از انتقال انواع ویروس ها از جمله کرونا کمک کرده و با کاهش رفت وامد به جلوگیری از الودگی هوا مخصوصا در کلان شهر ها کمک شایانی کند.
در پایان این مقاله میتوانید در صورت داشتن هرگونه سوال از مشاورین ما در چت آنلاین پایین صفحه سوال خود را پرسیده تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید