برگزاری جلسه آموزش خانواده

مجموعه همیار محصلین ایرانیان “هما” همایشی بزرگ را در جهت مشاوره تحصیلی و آموزشی با عنوان جلسه آموزش خانواده برای اولیا دانش آموزان برگزار کرد.این همایش توسط مسئولین مجموعه مدارس و آموزشگاه های دخترانه هما صرفا برای اولیا دانش آموزان دختر تمامی پایه های ابتدایی دخترانه تا کنکور برگزار شد.در این بخش از اخبار مجموعه هما تصمیم گرفتیم تا خلاصه ای از اهداف و برنامه های این همایش و همچنین روند اجرایی آن را برای شما بازگو کنیم.با ادامه مطلب با ما همراه شوید.

جلسه آموزش خانواده در مجموعه هما

همانطور که می دانید مجموعه مدارس و آموزشگاه های هما دارای ۶ مدرسه و آموزشگاه های تقویتی و کنکور در تمامی مقاطع و در شعب دخترانه و پسرانه می باشد که فعالیت چشم گیری در شهر کرج دارد.

اما نکته قابل توجه در بیان این خبر این است که این همایش تنها برای شعبه دخترانه و با یاری مسئولین این بخش صورت گرفت که سخنرانی های انجام شده توسط بهترین مشاوران، شامل بخش های مختلفی بود.جلسه آموزش خانواده هما در سالن امام علی واقع در عظیمیه کرج در ساعات بعد از ظهر انجام گرفت.

در این جلسه تنها والدین دانش آموزان حضور داشتند و حضور دانش آموزان به همراه اولیا منع شده بود.دلیل این موضوع این بود که تنها کسانی به دانش آموزان نزدیکی زیادی دارند و می توانند آن ها را بیشتر و بهتر راهنمایی کنند و به طور کلی نقشی اثر گذار روی دانش آموزان دارند خانواده آن ها به خصوص پدر و مادر هستند.که به مرور هرکدام از آن ها خواهیم پرداخت.

مشاوره ارتباط با نوجوانان

یکی از بخش های مهم برگزاری جلسه آموزش خانواده که توسط سرکار خانم دکتر احمدی انجام گرفت صحبت ها درباره ارتباط با نوجوانان بود.همانطور که اطلاع دارید نوجوانی سن بسیار مهم و خطر پذیری است.به دلیل وجود شرایط بلوغ در این دوره سنی نوجوانان در دوره آسیب پذیر تر شده و مشکلات عدیده ای پیدا می کنند.

دکتر احمدی با سخنرانی در این رابطه راهکار های برخورد با نوجوان را به اولیا آموزش داد و در واقع آن ها را در انجام عملکرد بهتر راهنمایی نمود. جلسه آموزش خانواده توانست برای والدینی که توانایی برقراری ارتباط صحیح و اجرای راهکار های مناسب با فرزندان نوجوانشان را نداشتند یا در این باره دچار سردرگمی بودند راهنمای بسیار خوبی باشد.

مشاوره دوران امتحانات

در این بخش از مجموعه جلسه آموزش خانواده که توسط بهترین مشاوران کرج برگزار شد، جناب آقای دکتر سهرابی رئیس انجمن آموزش و پرورش ناحیه کرج سخنرانی کرد.موضوع کلی مشاوره ایشان در مورد دوران امتحانات دانش آموزان بود.با رسیدن فصل امتحانات خانواده ها و نوجوانان درگیر استرس های کاذب و احساسات ناخوشایند می شوند.

در این میان نحوه برخورد درست والدین با فرزندان و کنترل استرس خود و آن ها نقش مهمی در آرامش خانواده و موفقیت بیشتر دانش آموزان دارد.پدر ها و مادر ها باید در این دوران بتوانند شرایط روانی و مکانی را برای مطالعه بیشتر دانش آموزان فراهم کنند و آن ها را در خانه پشتیبانی کنند.

ناهنجاری های نوجوانان

بخش دیگری که جناب آقای دکتر احمدی درباره آن صحبت کردند، مشکلات و ناهنجاری های نوجوانان بود.رفتار های گاها نادرست،پرخاشگری،عدم اعتماد به نفس،عدم علاقه به درس و بسیاری دیگر از ناهنجاری های دیگر نوجوانان در این سنین پر هیجان که خانواده ها اغلب با آن ها رو به رو هستند در جلسه آموزش خانواده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مشاوره در این بخش در رابطه با نحوه رفتار و برخورد درست والدین با این مشکلات و راهکار های منطقی درباره آن ها صورت گرفت تا والدین بتوانند این مشکلات و نا هنجاری ها را به درستی سامان دهی کنند.

ویژگی های انسان های بزرگ

بخش بعدی جلسه آموزش خانواده که توسط جناب آقای دکتر نوش آبادی انجام گرفت صحبت راجع به ویژگی های انسان های بزرگ بود.بررسی اینکه انسان های بزرگ چه خصوصیات و ویژگی هایی دارند و چگونه به انسانی بزرگ تبدیل شده اند.بررسی این ویژگی ها و شناخت آن ها می تواند انگیزه انسانی بزرگ شدن را در هر شخصی زنده کند.

این مبحث به این دلیل با اولیا مطرح شد که آن ها با شناخت این ویژگی ها بتوانند به رشد اخلاقی فرزنداشان کمک بهتر و بیشتری بکنند و آن ها را در تبدیل شدن به انسان هایی بزرگ یاری دهند.

برخورد درست اولیا با یکدیگر

پس از معرفی و شناخت ویژگی های انسان های بزرگ دکتر نوش آبادی درباره نحوه برخورد درست اولیا با یکدیگر صحبت کرد.اگر پدر مادر در خانواده با یکدیگر رفتار درست و همراه با عطوفت داشته باشند علاوه بر آرامش خودشان محیط بهتری را برای رشد و تربیت فرزندان فراهم می کنند.آرامش برقرار شده بین دو قطب اصلی خانواده یعنی پدر و مادر می تواند فرزندانی آرام،مستعد و موفق را بار بیاورد.

اختتامیه جلسه آموزش خانواده با تکمیل و جمع بندی مطالب مورد بحث انجام شد و از اولیا به نحوی احسن پذیرایی شد.مفتخریم که به عنوان مجموعه بهترین مدارس کرج توانسته ایم همیار همیشگی دانش آموزان و خانواده های محترمشان باشیم.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید